دسته‌بندی نشده

با معایب نصب تلویزیون روی دیوار آشنا شوید

نصب تلویزیون به دیوار: یک المان متفاوت و جذاب در دکوراسیون های خاص

در هنگام خرید میز تلویزیون، باید موارد بسیاری را در ذهن خود مرور کنید. چرا که جلوه و زیبایی میز تلویزیون در یک دکوراسیون، دست کمی از برنامه‌های جذاب آن ندارد! اگر طرفدار میزهای رایج تلویزیون باشید، انتخاب مطمئن‌تری پیش روی خود خواهید داشت. چرا که این مدل از تلویزیون‌ها با اغلب دکوراسیون‌ها تناسب دارند. اما قضیه در مورد یک میز تی وی دیواری و نصب تلویزیون به دیوار بسیار متفاوت است!

همان طور که اشاره کردیم، تلویزیون‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده اند که امکان نصب تلویزیون به دیوار وجود داشته باشد. این تلویزیون‌ها اغلب به صورت پیش فرض در قسمت پشتی خود دارای سوراخ‌هایی هستند که نصب آن بر روی دیوار را ممکن می‌کند. نحوه و فاصله قرار گیری این سوراخ‌ها بر اساس استاندارد خاصی تنظیم شده و استفاده از میز تلویزیون دیواری را امکان پذیر کرده است.

در حالت کلی میزهای تلویزیون دیواری می‌توانند چندین برابر یک میز تلویزیون زمینی زیبا و جذاب باشند. اما این به شرطی است که بتوانید استفاده صحیحی از آن‌ها داشته باشید. به همین منظور بهتر است تا نگاهی به مزایا و معایب نصب تلویزیون روی دیوار داشته باشیم.

مزایای نصب تلویزیون به دیوار

مهم ترین مزیت میزهای تلویزیون دیواری، صرفه جویی در بخش قابل توجهی از فضای اتاق است. اندازه کوچک و نازک این دسته از میزها، آنها را کاملاً به دیوار چسبانده و حداقل ممکن از فضای اتاق را به اشغال خود در می‌آورد. به عبارت دیگر اگر فضای خانه یا اتاقی که تلویزیون در آن قرار دارد، کوچک و محدود است، می توانید از این دسته از میزها استفاده کنید.

از طرفی نصب تلویزیون به دیوار با میز تلویزیون دیواری، به خوبی می‌تواند سیم و کابل های خارج شده از تلویزیون را در خود جای داده و مانع از پخش شدن آنها بر روی زمین شود. این مسئله چه از لحاظ زیبایی اتاق و چه از لحاظ میزان ایمنی تلویزیون، بسیار مهم و قابل توجه است.

نصب میز تلویزیون دیواری از آنچه که به نظر می‌رسد، بسیار ساده‌تر است. با وجود حفره‌های مخصوص بر روی این میزها، به سادگی می‌توانید در مدت زمان کوتاهی میز را بر روی دیوار نصب کنید. در حال حاضر ویدیوها و محتوای آموزشی بسیاری برای نصب این دسته از میزها وجود دارد. اما برای راحتی کار خود می‌توانید از یک فرد متخصص و باتجربه نیز کمک بگیرید.

در نهایت قابلیت تنظیم ارتفاع میزها در هنگام نصب نیز یکی دیگر از مزایای نصب تلویزیون به دیوار با استفاده از میز تی وی دیواری به شمار می‌رود. شما می‌توانید با توجه به ابعاد اتاق و میزان راحتی خود، تلویزیون را در ارتفاع مورد نظر نصب کرده و سپس میز آن را در قسمت پایینی آن بر روی دیوار نصب کنید. این در حالی است که امکان تنظیم دلخواه ارتفاع در میزهای زمینی و ایستاده وجود ندارد.

مزایای میزهای تلویزیون دیواری به این صورت جمع بندی می‌شوند:

  • صرفه جویی قابل توجه در فضای اشغال شده توسط میز
  • مخفی کردن سیم و کابل های تلویزیون و دیگر لوازم جانبی مانند اسپیکر، کنسول بازی و غیره
  • سادگی مراحل نصب
  • قابلیت تنظیم ارتفاع میز متناسب با ارتفاع تلویزیون در هنگام نصب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.